Mūsdienu līnijdejas

Līnijdejas uzsāka savu uzvaras gājienu ar to brīdi, kad Billijs Rejs Sairus (Billy Ray Cyrus) uzrakstīja dziesmu "Achy Breaky Heart", tātad ar 1992.gadu. Pasaulē to pat mēdz dēvēt par veiksmīgu mārketinga triku. Melānijas Grīnvudas (Melanie Greenwood) deja tika uzrakstīta pateicoties šai dziesmai. Piecus gadus vēlāk "Achy Breaky Heart" bija apņēmusi plašas cilvēku masas un visi bija ļoti aizrāvušies ar šo deju, jo beidzot tas bija noticis - horeogrāfēta deja uz country mūziku. Taisna stāja, prieks un, protams, vairs ne obligāta prasība pēc deju partneriem bija atvieglojusi daudzu dejotāju ilgas pēc dejošanas.

Līnijdejas bija gatavas izplesties pa visu plašo pasauli, taču pirmos pamatus sadalot cilvēkus līnijās, kā mēs to darām šodien, dejojot šīs dejas, likuši amerikāņu militāristi, tās dejojot līnijās un kopā ar vietējiem iedzīvotājiem.

Tas, protams, bija arī kā atspēriena solis Anglijai, kur šīs dejas aizceļoja. Tās kļuva par neatņemamu sastāvdaļu tādos pasākumos kā country stila brīvdienu atpūtas nometnes un dažādas viesības.

Un tā šīs dejas apceļoja veselu starptautisku apli un tika papildinātas ar dejotāju idejām, interpretācijām, un tas ir arī tas, ko darām šodien.

Skolotāji

70. gadu beigās un 80. gadu sākumā līnijdeju skolotāji nāca no vietējiem laukiem. Viņi sanāca kopā un šādas te nometnes sauca par "deju karavānām" ("Dance Caravans") vai vienkārši par "deju nometnēm" ("Dance Camps"). Mūsdienās nometnēs piedalās ne tikai deju skolotāji, bet arī visi pārējie dejotāji un tā jau ir liela atšķirība.

Satikušies viņi izmainīja dejas, informēja viens otru par savām idejām un par galveno mērķi tika izvirzīts pilnveidot un uzlabot dejas, deju soļus. Protams, visam tam līdzās tika spriests par deju attīstīšanu kopumā. Daudzi no šiem cilvēkiem bija profesionāli, kuriem pašiem jau bija savas deju studijas un kuri jau mācīja dejas, tikai ne Country Western stilā.

Tātad, līnijdeju vēsture ir vienreizēja un to datēt korekti ar vienu datumu ir neiespējami.