"Jautro zābaciņu" vēsture

Grupa sākotnēji dibināta 2001.gada 7.septembrī, Kuldīgā. Pamazām radās dejotāji arī Skrundā, Basos un Rīgā, Fizikas un matemātikas fakultātē. Līnijdeju instruktori ir Irita Rumbeniece un Raivis Jasinskis. Tā kā dejotāju skaits un vēlme darboties nepārtraukti pieauga, tad 2004.gada 21.aprīlī tika oficiāli nodibināts SO Līnijdejotāju klubs „Jautrie zābaciņi”. Valsts politikas rezultātā esam šobrīd kļuvuši par Biedrību.Kā arī deju grupas veidojušās jaunas un dažas izzudušas. Uz doto brīdi darbojamies Kuldīgā, Skrundā, Rudbāržos, Aizputē, Rīgā, Baložos un Daugmalē. Kā arī Irita dejas pasniedz Limbažu dejotājiem, kas ir patstāvīga grupa (vēl nav kluba "Jautrie zābaciņi" sastāvdaļa).

Dejotāju vecums ir visdažādākais un arī dejas ir visām gaumēm, tiek apgūti soļi dažādu stilu mūzikas ritmos – gan īru, gan kantrī, gan disco, gan funcky, gan valšu, gan arī daudz citu. Dejotāji ir ļoti aktīvi un nepadodas arī tad, kad dejas šķiet grūtas un sarežģītas. Grupās un visā klubā vienmēr valda savstarpēji draudzīga atmosfēra un daudziem tā ir vienīgā iespēja, kā atbrīvoties no iknedēļas rūpēm. Pati vadītāja Irita saka: “Man dejotāji ir visa mana dzīve, kā ģimene, bez kuras nu jau es vairs nevaru sevi iedomāties”.

Bieži dejotāji nedēļas nogales pavada izbraukumos un dažādos sadejošanās tusiņos. “Jautrie zābaciņi” ir dejotāji no visas Latvijas, ļoti aktīvi piedalās dažādos pasākumos un organizē tos arī paši. Par ikgadēju tradīciju kļuvusi vasaras nometne "Kūru uguns", kas notikusi nu jau 4 reizes. Tāpat tiek kopīgi sagaidīti Ziemassvētki un aplūkots aizvadītais gads kopā ar draugiem pasākumā "Gada balva". "Jautrie zābaciņi" parasti cenšas parādīt sevi kā ļoti aktīvus un izdomas bagātus cilvēkus. Un viņiem tas lieliski arī izdodas!

Trekni punkti kluba pastāvēšanas vēsturē ir viņu pirmās kopīgi ar Anglijas federāciju "Masters in Line" noorganizētās starptautiskās līnijdeju sacensības Latvijā "The Latvian Masters 2008", kas notika 2008.gada oktobrī Rīgā un deva iespēju daudziem "Jautro zābaciņu" dejotājiem kļūt par Latvijas čempioniem dažādās grupās. Ir lieliski gūt panākumus citur, bet mājās ir dubult labi!

Jau trīs gadus "Jautrie zābaciņi" rīko Latvijas līnijdejotāju olimpiādi "Rīgas kauss", kur pulcējas Latvijas līnijdejotāji no maliņu maliņām, lai parādītu sevi un apliecinātu savu varēšanu dažādās līnijdeju disciplīnās. Latvijas līnijdejotāju olimpiāde „Rīgas kauss” sākotnēji tika plānots kā grandiozs un Latvijas līnijdeju vēsturē ļoti nozīmīgs līnijdejotāju kopā sanākšanas pasākums. Tāds tas arī izdevies!

Gada baltajā laikā - īsi pirms Ziemassvētkiem, līdzīga sadejošanās un sevis parādīšana tiek rīkota arī Latvijas senioru līnijdejotājiem. To "Jautrie zābaciņi" rīko kā labdarības pasākumu, kurā ikviens darbojas no sirds un bez atlīdzības. Patiesībā "Jautrie zābaciņi" aktīvis organizē ļoti daudz ko gan sev, gan citiem. 

Tādējādi mūsu dejotāji iemantojuši daudz draugu un atbalstītāju no citiem kolektīviem, un ne tikai Latvijā. Kopā aizvadīta ne viena vien nakts un pārlaista ne viena vien lietus gāze, taču tas nevienu neattur no dejošanas un neaizbaida, gluži pretēji, tā vienotība, kas valda starp Latvijas līnijdejotājiem un jo īpaši “Jautrajos zābaciņos” priecē ikkatra dejotāja sirdi. Mums tās nav tikai dejas, bet gan lielai daļai tā jau ir neatņemama dzīves sastāvdaļa!!!

"Jautrie zābaciņi" savu 13 gadu pastāvēšanas laikā ir paveikuši daudz - gan paši horeogrāfējuši dejas, gan piedalījušies starptautiskās sacensībās un guvuši lieliskus rezultātus, gan centušies no visas sirds, lai līnijdeju kustību Latvijā attīstītu un neļautu tai apstāties. Palīdzīga roka netiek liegta nevienam, kas to lūdz. Noteikti jāatzīmē, ka "Jautrie zābaciņi" ir vienīgais Latvijas līnijdejotāju klubs, kuram ir dejotāju komanda, kas trīs reizes ir izcīnījusi pasaules čempionu titulus kategorijā Standard Line Team Open. Esam šos titulus ieguvuši gan MIL, gan UCWDC, gan WCDF federācijās, kas nozīmē, ka esam pieredzes bagāti un pārzinām lielākajās pasaules līnijdejotāju asociācijās notiekošo. Tāpēc, ja kādam ir jautājumi, kuru asociāciju izvēlēties, lai apliecinātu sevi līnijdeju sacensībās, tieši "Jautrie zābaciņi" varēs padalīties ar plusiem un mīnusiem katrā no tām, jo ikvienā ir izbaudīts pilns cikls - no kvalifikācijas līdz pasaules čempionātam. 

Mūsu mājas lapā centīsimies sniegt informāciju ne tikai par sevi, bet arī par mūsu draugiem, pasākumiem un dejām, kuras īpaši iecienītas tieši Latvijā. Un ļoti gaidīsim ikviena atsauksmes un ierosinājumus!!!

Lai mūsu nu jau četrpadsmitā deju sezona ir tik pat notikumiem bagāta, spraiga, deju un draugu pilna, kā aizvadītās trīspadsmit!